Путильський держлісгосп створений у 1995 році за рахунок реорганізації Путильського лісокомбінату, який у свою чергу був, створений у 1959 році.
За 20 років існування держлісгоспу великий внесок у його розвиток та успішну роботу вніс колектив підприємства, який в різні роки очолювали високопрофесійні і кваліфіковані керівники. Це: Маренич Володимир Дмитрович (1995-2001), Слижук Василь Васильович (2001-2002), Ковбиш Іван Васильович (2002-2008), Михайлюк Василь Іванович (2008-2011), Фрей Петро Прокопович (2011-2019). Із 2020 року і по нинішній час підприємство очолює Слижук Василь Васильович. Наразі головний лісничий - Фрей Петро Прокопович, головний інженер - Синиця Юрій Дмитрович.
ДП "Путильський лісгосп" є лідером області серед інших лісгоспів. За минулий рік на підприємстві значно зросли обсяги реалізації, експорт, продуктивність праці та зарплата працюючих. Згідно рішення колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства за підсумками роботи в 2013 році ДП «Путильський лісгосп» було визнано кращим лісогосподарським підприємством на Буковині і йому було вручено перехідний вимпел «Краще підприємство року».
Загальна площа ДП "Путильський лісгосп" становить 36582.3 га, в тому числі лісових земель - 32,114га. Загальна площа насаджень складає 12812,12 тис. м2, в тому числі стиглих і перестійних лісів 2568,46 тис. м3. Загальний запас насаджень - 12.1 млн. м3.
У лісовому фонді держлісгоспу переважають насадження ялини європейської які складають 95% вкритих лісовою рослинністю земель. Твердолистяні породи (бук лісовий) займають 1,5%, решта береза, вільха. Ліси підприємства виконують переважно захисні, водоохоронні, рекреаційно-оздоровчі та природо-охоронні функції, мають обмеженеексплуатаційне значення. Тільки 43% лісів підприємства належать до експлуатаційних більше у лісовому фонді підприємства лісів, що відносяться до захисних. Є також ліси природоохоронного наукового історико-культуриного значення, з яких виділені заказники.
В структуру дежлісгоспу входять 8 лісництв, мисливське господарство "Карпатське", цех переробки деревини автотракторний парк.
Щорічні обсяги створення лісових культур складають більше 250га. Для створення високопродуктивних насаджень в лісгоспі велика увага приділяється заготівлі елітного лісового насіння і вирощування власного садивного матеріалу у кожному люництві для своїх потреб. З цією метою в розсадниках щорічно вирощується більше двох мільйонів штук сіянців ялини та ялиці.
Лісогосподарська діяльність включає в себе: проведення рубок формування і оздоровлення лісів, охорону та захист лісів, лісовідновлення, побічне користування лісом та інше.
Минулого року підприємство витратило на ведення лісового та мисливського господарства 21 мільйон 500 тисяч гривень, при цьому з державного бюджету було профінансовано тільки 0,5% цих витрат.
Переробка деревини проводиться на 2 лісопильних рамах рамах в с.Селятин та в с.Бісків та деревообробному цеху в смт.Путила. Проводиться випалювання деревного вугілля за польською технологією, що дає змогу повністю використати низько-сортну деревину та відходи виробництва.
Для ефективного функціонування підприємства створено потужний автотракторний парк. Вивозку деревини із лісу забезчують трелювальні трактори в кількості 12 штук, а вивозку деревини до нижнього складу здійснюють лісовозні автомобілі в кількості 9 штук, вантажно-бортові машини в кількості 11 штук і самоскиди в кількості 7 штук. З метою зменшення негативного впливу лісозаготівельних робіт на навколишнє середовище, підвищення їх економічної ефективності впроваджуються повітряно-трелювальні установки та колісні трелювальні трактори.
На сьогоднішній день на балансі підприємства знаходиться 205км. лісових автомобільних доріг. Кожного року підприємство власною дорожньо-будівельною технікою і за власні кошти проводить будівництво нових лісових доріг протяжністю близько 4-5 км. Для цього в автотранспортному парку держлісгоспу є наявна техніка - автогрейдер, вісім бульдозерів, два гусеничні екскаватори, чотири колісних екскаватори.
Мисливське господарство «Карпатське» займає площу 38245 га і поділяється на 7 єгерських обходів. Основна його діяльність направлена на збереження і примноження фауни гірського краю. Щороку єгерська служба заготовляє 10,7 тисяч штук кормових віників та вісім тонн сіна, будується близько ЗО штук годівниць та влаштовується майже 140 штук солонців. Постійно садять десять гектарів кормополів, а також закуповується для зимової підкормки тварин близько десяти тонн кукурудзи. Також постійно проводиться регулювання чисельності хижаків.
Важливим напрямком роботи держлісгоспу є розвиток рекреації та туризму. З цією метою для мандрівників, туристів та й для місцевих жителів вздовж доріг і стежок обладнано близько 18-ти різного роду місць відпочинку (альтанки, лавки, столи, гойдалки, мангали, місця для куріння, сміттєзбірники, тощо). Окрім того, на території кожного лісництва збудовані каплички. В Селятинському лісництві створено еколого-просвітницький центр, у вольєрах якого знаходяться дикі тварини. Умови для утримання лісових мешканців наближені до природних. Це місце вже давно стало улюбленим для школярів, подорожуючих та місцевих жителів. Також в наступному році планується реконструкція контори цього ж лісництва під готельно-туристичний об’єкт.
Нині на підприємстві трудяться 320 осіб. Окремо залучаються сезонні робітники. Середньомісячна зарплата минулого року склала 11425 гривень.
Велика увага підприємства направлена на будівельну галузь. В 2008 році першим було осучаснене Сергіївське лісництво. За короткий період підприємство збудувало контору (до цього орендували) із усіма сучасними зручностями. Вдалося капітально відремонтувати будівлі Усть-Путильського та Яблуницького лісництв у 2012 році, Шепітського у 2014 році, Путильського у 2014 році. Три роки тому Селятинські лісівники збудували шишкосушарку й встигли виготовити 550 кілограмів насіння різних порід дерев (в основному ялини європейської). Досягнення підприємства - результат спільних зусиль ветеранів підприємства, механізаторів, робітників лісових культур та лісозаготівель, лісничих, майстрів лісу, інженерних працівників.