Всесвітній  день лісу відзначили тематичними заходами
 
  Адміністрація ДП «Путильський лісгосп» спільно з первинною організацією Товариства лісівників лісгоспу щороку проводять заходи до Всесвітнього  дня лісу. Цього року погода не сприяла висаджуванню дерев, тому обмежилися тематичними заходами. Зокрема, в шкільних лісництвах Плосківського та Селятинського лісництв ДП «Путильский лісгосп» провели уроки з учнями Селятинської ЗОШ-інтернату і Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Начальник відділу лісового господарства Дмитро Іванович Михайлюк та інженер лісових культур Петро Васильович Євдощек розповіли дітям про роль лісів на планеті та підкреслили вагому роль гірських лісів на Україні.
         Діти дізналися чимало цікавої інформації про користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу, а також про стале управління лісами і використання лісових ресурсів без завдання шкоди лісовим екосистемам. Потрібно користуватися нашими природними багатствами так, щоб не тільки запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв'язок із навколишнім середовищем.                                                                                                                                                Наставники розповіли школярам про те, що загальна площа земель лісового фонду України становить 10,8 млн га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,5 млн га, а це 15,7% території України. За 50 років лісистість зросла майже в 1,5 раза, а запас деревини - в 2,5 раза і досяг 1,8 млрд м³. Середній щорічний приріст у лісах Держлісагенства дорівнює 4 м³ на один гектар і коливається від 5 м³ в Карпатах до 2,5 м³ у степовій зоні. Ліси на території України розміщені нерівномірно. Так, на Поліссі їхня площа становить 37%, в лісостепу - 30,2%, степу - 5,8%, в Криму - 4,2% до загальної площі цих зон. Найвища лісистість у Карпатах - 40,2%.                                                                                                       Гірські ліси відіграють важливі водоохоронні і водорегулювальні функції. Не менш важливу екологічну роль відіграють ліси у захисті ґрунтів від ерозії, особливо в гірських умовах, у регулюванні клімату, створенні умов для оздоровлення та відпочинку людей. У лісах України росте 200 деревних і чагарникових порід: сосна, дуб, ялина, ялиця, бук, граб, ясен, береза, вільха, осика, верба та інші. На Україні переважають насадження з листяних порід - 55% площі. У них росте 21,4% дубових лісів країни. Букові ліси становлять 19%, насадження ясена - 12%. Найстаріші ліси -  в Закарпатській області, їхній середній вік - 63 роки. У зоні Карпат молоді насадження досягають 42%, а решта - 58%. На Україні більша частина насаджень молоді, це 56%. Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею і запасами лісу є європейською лісовою державою. За площею лісів Україна посідає 9 місце в Європі.           
   Щоб представники молодого покоління розуміли значення лісів і прагнули вчитися азам лісівництва, лісівники ДП «Путильський лісгосп» постійно співпрацюють зі шкільними лісництвами. Також розпочалася акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках», в рамках якої шкільні лісництва будуть залучені до висадки декоративних дерев та кущів, посадки лісових культур, прибирання засмічених територій та проведення тематичних заходів.
  
На фото:
Вихованці Плосківського шкільного лісництва з наставниками.
 
  У Всесвітній день лісу в Селятинській ЗОШ-інтернаті І-ІІІ ступенів. Лісівники подарували підручники та у спілкуванні з учнями звернули увагу на бережливе ставлення до природи, лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі. 
  Директор школи-інтернату О. Я. Михайлюк та працівники лісгоспу обговорювали потребу відновлення розсадника лісових культур на території школи, діяльність гуртка «Юний лісівник». Також йшлося про співпрацю  школи зі Сторожинецьким лісовим коледжем, адже професія лісівника для Путильщини завжди є актуальною. Домовилися спільно зробити все необхідне для того, щоб на базі Селятинської школи-інтернату відкрити предмет «Лісівництво».