Спрацювали з плюсом
Спрацювали з плюсом
Держпідприємство «Путильський лісгосп» завершило рік з півторамільйонним чистим прибутком. – Ми і надалі будемо зміцнювати технічну базу підприємства, будувати лісові дороги, розвивати туристичну привабливість краю та дбати про лісові масиви, - наголосив на підсумковій профспілковій конференції директор лісгоспу, депутат обласної ради Петро ФРЕЙ.
Ця стратегія стала звичною для всього колективу. З року в рік підприємство успішно справляється з плановими завданнями і для економіки Путильщини є одним з ключових. Минулого тижня, 31 січня,делегати з лісництв, адміністрація підприємства, профспілковий комітет з участю керівництва Чернівецького ОУЛМГ обговорювали та відповідно прийняли зміни до Колективного договору.
Підсумовуючи роботу за 2017 рік, директор Петро Прокопович назвав важливі цифри, які засвідчують результативність праці в цілому. Понад 6 мільйонів гривень спрямували в основні засоби підприємства, близько 3,7 мільйона гривень – на будівництво та експлуатацію лісових доріг, більше 9 мільйонів гривень – ведення лісомисливського господарства.Вперше минулорічний лісокультурнийсезон завершили, використовуючи стовідсотково власний садивний матеріал.
Дбаючи про умови праці, завершили цикл перебудови адмінбудинків лісництв. Заключним стало Черемоське лісництво. Реконструювали лісопильний цех № 2 в Усть-Путилі з метою виготовлення якісної продукції та конкурентоспроможності на ринку збуту.
Економічні показники діяльності лісгоспу стабільні. Вдалося збільшити зарплату, соціальні виплати, зросли надходження до загального і зведеного бюджету, на 2 мільйони гривень більше, в порівнянні з 2016 роком, надійшло до місцевого бюджету. При цьому за 2017 рік зменшили рубки головного та іншого користування на 12 тисяч кубометрів. Тобто зріст відбувся за рахунок підвищення ефективності переробки деревини та добросовісного виконання працівниками функціональних обов’язків.
- Зміни до Колективного договору є тільки позитивними. З січня 2018 року ми знову збільшуємо на 20 відсотків заробітну плату. Багато заплановано робіт. Ми не перестанемо будувати, модернізовувати виробництво, розвивати підприємство, зазначав Петро Фрей.
Голова профспілкового комітету Василь Тонієвич та головний економіст Іван Циганюкінформували про виконання умов Колдоговору, аналізували цифри соціальної підтримки працюючих, виконання заходів з охорони праці та інше.
Путильський лісгосп першим розпочав звітний цикл серед лісгоспів області. Це відмітив в. о. начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Віктор Сахнюк. Дякував керівнику та всьому колективу за відповідальність та відданість обраній справі. Зауважив, що працювати є над чим. Серед пріоритетів – належний санітарний стан лісу, зміни у підході ведення мисливського господарства з метою посилення охорони флори і фауни на підвідомчих територіях. Багато дискусій на обласному рівні ведеться з приводу вдосконалення системи побічного лісокористування (заготівля дикорослих плодів, грибів, лікарських рослин).Також потребує вдосконалення система електронного обліку деревини.
– Оцінкою діяльності лісгоспів буде вміння ефективного використання деревини, водних, земельних ресурсів та рекреаційних можливостей. Лише так керівники зможуть забезпечувати самофінансування підприємств і галузі для виконання державних завдань, - наголосив Віктор Анатолійович.
Ліси повинні бути державними
Хвилювання і негативну реакцію суспільства наприкінці минулого року викликала «Стратегія реформування лісового господарства на період до 2022 року», ухвалена 15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України. Окремі її положення суперечать чинному законодавству. З подачі Міністерства аграрної політики і продовольства документ був прийнятий кулуарно, не узгоджений з іншими центральними органами виконавчої влади країни: Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди, а також з Держлісагентством. Стратегія не пройшла громадське обговорення, хоча суттєво впливає на соціально-економічний розвиток країни, на ринок праці. Про це говорив присутнім голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства Володимир Барабах.
Суттєве занепокоєння викликав той факт, що урядова Стратегія передбачає ліквідацію державних галузевих підприємств, які є бюджетоутворюючими для багатьох областей України, включаючи Чернівецьку область. Здійснення господарської діяльності заплановано передати єдиному в країні лісогосподарському підприємству без жодного економічного обґрунтування необхідності та доцільності здійснення такого кроку. Управляти його корпоративними правами Кабмін призначив самого себе. Проти утворення згубного для галузі лісового холдингу виступили трудові колективи держлісгоспів, керівники структур виконавчої та представницької влади багатьох областей України. Мирна акція протесту 30 листопада минулого року відбулася біля Чернівецької ОДА.
Володимир Барабах закликав лісівників Путильщини допомагати й надалі відстоювати чітку позицію проти руйнації лісової галузі країни та Буковини зокрема. Він запевнив, що профспілка захищатиме право на життя і діяльність трудових колективів лісгоспів. Саме завдяки їхній щоденній праці в минулому році загалом по облуправлінню ЛМГ реалізовано продукції майже на 600 мільйонів гривень, ріст склав 115 відсотків до звітного показника 2016 року. Є багато плюсів і по інших показниках діяльності.
Дякував путильським лісівникам-спортсменам за активність. Рекомендував розвивати діяльність шкільних лісництв, щоб змалечку формувати в молодого покоління патріотизм і шанобливе ставлення до лісу.
Пошанували за сумлінну працю
Традиційно в лісгоспі відзначили переможців трудового суперництва. За результатами минулорічної діяльності серед лісництв перше місце займає Путильське(лісничий Володимир Клим), друге місце – Сергіївське (лісничий Віктор Яків’юк), третє місце – Селятинське (лісничий Іван Юрнюк). Серед працівників комплексних лісозаготівельних бригад першість здобула бригада Селятинського лісництва (бригадир – Мецкан М.В., другими стали лісозаготівельники Усть-Путильського лісництва (бригадир Бечко Д.В., третє місце посіла бригада Плоксівського лісництва (бригадир Слижук В.В.. Серед працівників деревообробних цехів кращим став колектив цеху № 2 (керівник Чечул П.В.).
Автор: Прес-служба ДП "Путильське ЛГ"
07.02.2018 15:55
Категорія: Загальні новини