У селі Зеленів Кіцманського району я побачив на пагорбі щит, а на ньому надпис: «Кіцманський держспецлісгосп АПК», назва лісництва, номер обходу і таке інше.
Чим ближче до гір, тим більше лісових масивів, отже й застережень: «Бережіть ліс від пожеж», «Ліс – це легені планети», «Оберігайте лісову фауну». А коли в’їжджаєш на територію Путильського району, банерів і щитів стає ще більше.
На межі масивів лісництв, десь за 10 км від села Плоска, я побачив малі архітектурні форми, вирізьблені з дерева персонажі казок, альтанки, оригінальні лавки, на щитах назва лісгоспу, лісництва, його площа та інша інформація.
– Це все для понтів, – сказав мій попутник, – щоби бачило начальство та приїжджі туристи.
Та згодом, мандруючи лісовими масивами, я побачив, що альтанки, місця для відпочинку, облаштовані джерела з прохолодною водою є й у віддалених місцях (фото). Так що це ніякі не «понти».
– З початку року ми облаштували у лісництвах 46 місць відпочинку, – каже головний лісничий Путильського держлісгоспу Михайло Юрбаш. – Туристів та грибників у наших лісах не бракує.
На межі масивів Плосківського та Селятинського лісництв я побачив чудову альтанку, де ми з головним лісничим перепочили. Поруч облаштоване джерело.
А в Селятині, неподалік від контори лісництва, за ініціативою лісничого Івана Юрнюка облаштовано дитячий майданчик. Тут і гойдалки, і гірки, і казковий будиночок, і багато іншого. Сюди приходять погратись не тільки діти працівників лісництва, а й інших мешканців з різних кутів Селятина. Іван Іванович любить дітей – тому створює всі умови для їхнього цікавого й повноцінного відпочинку.
– Діти – це наше майбутнє, – каже він. – Тож ми все найкраще повинні віддавати їм, бо сенс життя – у продовженні роду людського.