Перехід на національні стандарти гармонізовані з європейськими передбачені постановою Уряду України «Про затвердження програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 9 грудня 2014 року № 595 та у відповідності до наказу державного підприємства (Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості) від 14 грудня 2015 року № 184.
Щоб увести в діяльність лісгоспу нові технології обліку лісопродукції, спеціалісти виробничого відділу провели практичний семінар з майстрами лісу, майстрами лісозаготівель та особами які займаються організацією лісозаготівельного виробництва, відпуском лісодеревини з верхніх складів та оформленням супровідних документів.
Із запровадженням нових європейських стандартів класифікації суттєво змінилися підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісодеревини та продукції переробки. Якщо раніше ділові сортименти розподілялися на три сорти за призначенням, то з 2019 року круглі лісоматеріали розподіляються на чотири класи якості (А. В. С. D.). А дров'яна деревина поділяється на два види: промислового і непромислового використання. При цьому деревину непромислового використання будуть реалізовувати в якості палива для населення.
Тому з 1 січня скасовуються всі стандарти розроблені до 1992 року та впроваджуються європейські стандарти (ЕN) або міжнародні (ISO). Запроваджений принцип класифікації за європейською системою стандартизації круглих лісоматеріалів не базується на призначенні сортиментів, а в його основі закладені показники розміру та якості колод. Запропонований метод стандартизації обліку круглих лісоматеріалів дозволить підприємству покращити використання лісосічного фонду, збільшити вихід ділових сортиментів та покращити якісний склад виготовленої пилопродукції.