Долаючи разом з начальником лісового відділу Путильського держлісгоспу Дмитром Михайлюком круті спуски та підйоми по вузенькій гірській лісовій дорозі, яка веде в місцину Лопушна Яблунівського лісництва, ми зустрілися з майстром лісозаготівель Плосківського лісництва Василем Бельмегою. Василь Григорович доставляв запчастини до трактора, де працює лісозаготівельна бригада.

– Бригада Анатолія Слижука заготовляє щомісяця понад 500 кубометрів деревини, – сказав майстер. – Якщо хочете зустрітися з бригадою, нам по дорозі. Це недалеко.

І ось ми у восьмому кварталі на ділянці №4. Майстер розповідає, що тут проводять лісовідновну рубку площею 1 га.

– Ліс – як людина. Відживає свій вік, а на його місці росте новий, – каже Василь Григорович. – Аби забезпечити надійний підріст, ми вирубуємо старі дерева. От бачите, скільки молоденьких ялиць і смерек! Їм потрібно набагато більше сонця, щоб тягнутися вверх.

У бригаді – 4 чоловіка: тракторист Танасій Кірян, обрубники гілок Ілля та Іван Косовани, звалювальник лісу, він і бригадир, Анатолій Слижук.

Живуть лісоруби в будиночку – лісовому кордоні, бо їхати кожного дня в село досить затратно і довго. А тут встали, коли розвиднилось, і на ділянку. Від будиночка до місця роботи їх возить машина, яка постійно знаходиться при бригаді. Ліс є ліс, і всяке може трапитись…

Деревину вивозять централізовано лісовозами. Біля штабеля з їхньою продукцією я побачив естакаду, з якої колись завантажували лісовози. Стовбури смерек, з яких споруджена естакада, вже добряче підгнили.

– То все вже відійшло в минуле, – каже бригадир. – Тепер лісовози обладнані навантажувачами-гідроманіпуляторами. І нові бензопили «Штіль» надійні та зручні в роботі, не те що колись «Урал» і «Дружба».

Справді, все пізнається в порівнянні. Наприклад, бензопила «Урал» важить 15 кг, а «Штіль» (STIHL) – до 4 кг.