Ялинка є
Для жителів гірської місцевості питання придбання новорічної ялинки не мало би бути проблемним. Живемо ж у лісі. Але походи в ліс по ялинку, описані в казках та оповіданнях, насправді не такі й романтичні. Далеко, холодно і, як-не-як, лячно, адже знаємо про штрафи за самовільне зрубування дерев. Тож ми вирішили шукати таку ялинку, яка б і око милувала, і бюджету сім’ї не шкодила.
Насамперед прямую на селищний ринок, де підприємливі люди пропонують на вибір ялинки, сформовані з живих гілок. На перший погляд – гарна композиція. І вже тягну руку до гаманця. Але виявляється, що такий атрибут висотою півметра коштує 80 грн, дещо вища «ялинка» - 150 грн, а метрова – цілих 200 грн. Штучні деревця теж коштують недешево – від 80 грн за 30 см висоти і до 1500 грн за півтора метра. Подумала, що аж ніяк не годиться витрачати гроші за полімерну композицію без запаху хвої і таємничої енергетики справжнього свята. Тож якщо святкувати, то тільки зі справжньою лісовою красунею! А знайти її можна якщо не в лісі, то в лісгоспі.
І от я на порозі контори ДП «Путильський лісгосп». Розпитую в працівників, як офіційно купити гарну метрову ялинку. Мене люб’язно направляють в бухгалтерію, де потрібно написати відповідну заяву. Документ завіряють підписами у двох кабінетах. Далі прямую до каси, де сплачую 60 грн за ялинку висотою до одного метра (більші коштують 72-85 грн). Ще один підпис, відмітка в бухгалтерії і все. Чудово! Папір є, а де ж моя ялинка? Вона, як виявляється, вже є зрубана і готова до свята. Але десь на території одного з лісництв. Звісно, мені потрібна ялинка з путильською пропискою. І вона, найкрасивіша, дещо засніжена, зате по-новорічному запашна, таки є в Путильському лісництві.
Помічник лісничого Путильського лісництва ДП «Путильський лісгосп» Віктор Грицюк та майстер лісу Петро Малиш дбають про заготівлю ялинок.
Про те, щоб дерева, які стануть окрасою осель на свята, були вчасно заготовлені і доставлені на місце, турбуються працівники лісництв. Помічник лісничого Путильського лісництва Віктор Васильович Грицюк розповідає, що з кожним роком плани на заготівлю новорічних ялинок зменшуються. Тож цього року у лісництві заплановано заготовити для реалізації 500 таких дерев. Для порівняння, біля десяти років тому ця цифра була в межах двох тисяч. А тепер плани формують залежно від попиту, адже нераціонально зрубувати більше дерев, ніж куплять. Досвід показує, що саме з 10 до 25 грудня ялинки реалізовуються найактивніше у великій кількості, а у малій (по 1-5 шт.) купують місцеві жителі навіть в останній тиждень перед святами. Найбільше користуються попитом ялинки висотою до метра і до двох метрів, вищі беруть тільки для установ та організацій. Часто путильчани виписують по кілька новорічних дерев, щоб передати їх родичам в інші міста. Всі, хто забирає ялинки з лісництва, отримують товарно-транспортну накладну, де чітко вказується порода дерева, висота, код бирки.
Отож, коли придбали гарну ялинку, можна думати і про прикраси для неї. Але це – вже зовсім інша тема. Ми, наприклад, плануємо виготовляти новорічні іграшки власноруч – так і економніше, і цікавіше.
А хто ще не придбав новорічну красуню, має ще час обирати. До речі, як поінформували в СЛАП «Карпатський держспецлісгосп», з 24 грудня на території адмінбудівлі в Путилі буде організований продаж ялинок. Процедура їх придбання подібна, як і в ДП «Путильский лісгосп». Щоправда, вартість навіть дещо нижча. За метрову ялинку потрібно заплатити всього 50 грн. Нехай у горян будуть найкращі ялинки і найвеселіші свята!
21.12.2018 14:03