Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень.

Високий рівень лісового насінництва забезпечується організацією насіннєвого контролю, який передбачає систему заходів фенологічних спостережень та контролю за якістю насіння, дотримання технологій переробки лісонасінної сировини, зберігання насіння та підготовки його до висівання.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо - основних лісоутворюючих порід (насіння ялини європейської, ялиці білої, бука лісового), в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім.

Все насіння, що заготовлене в ДП «Путильський лісгосп», проходить спеціальну апробацію з метою недопущення використання в лісовому господарстві низькоякісного чи пошкодженого насіння. У Закарпастській лісонасіневій станції, насіння апробується і одержує відповідний сертифікат якості. На сьогодні на зберіганні в ДП "ПУтильський лісгосп"  знаходиться 280 кг ялини європейської.

В ревізійному періоді відтворення лісів проектується шляхом лісовідновлення та природного поновлення на зрубах ревізійного періоду.
В 2020 році посадку лісових культур проведено на площі 110 га, при плані 100 га залишено під природне поновлення 78га при плані 70га.
Створення лісових культур проводиться згідно технологічних схем приведених в додатках до таксаційних описів. З врахуванням природного поновлення, типу лісорослинних умов, особливостей ділянки в технологічній схемі вказані спосіб підготовки ґрунту, спосіб створення лісових культур, схема змішування порід.
Протягом перших 3-х років проектується проведення трьохкратного догляду за лісовими культурами за схемою 2-2-1.
В 2020 році проведено догляд за лісовими культурами 600 га при плані 580га.
Доповнення лісових культур проводиться при відпаді 15% і більше весною наступного року.
Середня приживлюваність створених лісових культур 1-річного віку досягла прийнятої нормативної і становить 94.2%.
Термін змикання і переведення  у вкриту лісом площу лісових культур становить 8 років, природного поновленння 7 років.
У 2020 році переведено лісових культур у вкриту лісом площу 380 га. при плані 3400 га.
Площ не переведених у вкриту лісом площу у встановлений термін немає.
 Усі лісництва забезпечені необхідним інвентарем для якісного проведення весняної лісокультурної кампанії та масових природоохоронних акцій: відрами, лопатами тощо.
Гаряча лінія для зв'язку +38 (037) 382-11-93 або напишіть нам